Back to top
تصویر آیدا اقبالی

چگونه روابط عاشقانه را بعد از بچه دار شدن زنده نگه داریم؟

بسیاری از پدر و مادرها بعد از بچه دار شدن نگران روابطشان با همدیگر می شوند و همیشه این سوال ذهن بسیاری از زوج ها رو به خودش مشغول می کنه که آیا وجود فرزند به روابط عاشقانه قبلشان آسیب نخواهد زد؟ برای حفظ روابط عاشقانه 3 راهکار برایتان داریم:

صحبت کردن و فرستادن پیام های کوتاه

شما میتونید در طول روز با فرستادن یک پیامک به همسرتون به او بگویید که چقدر منتظر لحظه ای هستید که با هم تنها باشید. در زمان هایی که فرزندتون خواب است میتونید در مورد مسائل مورد علاقتون با یکدیگر صحبت کنید و با هم به تماشای یک فیلم بنشینید. گاهی هم بد نیست که قبل از خواب در اتاقتون یک شمع روشن کنید و کمی فضا رو عاشقانه تر کنید.

ارتباطتون رو با هم حفظ کنید

باید روی رابطه تان با هم بیشتر کار کنید. همان اندازه که صمیمیت فیزیکی در داشتن رابطه خوب با همسرتون مهمه، صمیمیت عاطفی هم اهمیت داره. داشتن رابطه عاشقانه سالم و صمیمی بعد از به دنیا آمدن کودک سخت تر از قبل خواهد شد، چون افراد معمولا با مشغول شدن به مسائل زندگی از آن غافل می شوند. اگر با سرگرم شدن به بچه داری و کارهای خانه خیلی مشغول شوید، نمیتونید توجه کافی به همسرتون داشته باشید و این مساله او را سرخورده خواهد کرد.

قرار ملاقات دونفره در خانه ترتیب دهید

با وجود یک بچه کوچک شاید نتونید مثل قبل با هم برای یک شام دو نفره عاشقانه در بیرون از خانه برنامه ریزی کنید، اما با کمی تغییر میتونید قرارهای دو نفره تان را همچنان داشته باشید. وقتی کودک شما خوابید یک میز شام عاشقانه برای خود و همسرتان آماده کنید با روشن کردن چند شمع و ایجاد فضایی رمانتیک از لحظاتی که در کنار یکدیگر هستید لذت ببرید. شاید این لحظات برای شما کوتاه باشند ولی برای استحکام رابطه تان به همین لحظات هرچند کوتاه نیاز دارید.

 

منبع : www.babycenter.com