Back to top
تصویر آیدا اقبالی

پیشنهاداتی برای دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از رنگ های پاستلی

رنگ های پاستلی به مجموعه رنگ های شاد و زنده ای گفته می شود که کمی با رنگ سفید روشن شده باشد. این رنگ ها امروزه برای دکوراسیون کاربرد زیادی دارند. استفاده از دو رنگ صورتی برای دخترها و آبی برای پسرها کمی قدیمی و تکراری شده اند و شما میتونید برای انتخاب رنگ اتاق کودک خود ترکیبی از رنگ های پاستلی رو انتخاب کنید.

استفاده از چوب

استفاده از وسایل چوبی برای اتاق کودک همیشه محبوبیت داشته، اما به غیر از وسایل اتاق شما میتونید قسمتی از دیوارهای اتاق هم با پنل های چوبی بپوشونید. در یک سال اخیر استفاده از الوارهای بازیافتی برای این کار طرفداران بسیاری پیدا کرده. الوار بازیافتی، چوب به عمل آمده ‌است که از چوب ‌های بکر و اولیه برای مصارف دیگر بازیافت می‌شود. این تکه های چوب به دلیل اینکه نقش و طرح طبیعی چوب رو دارند فضای اتاق رو طبیعی و گرم می کنند.

تخت کودک

چیزی که در اتاق کودک بیشتر از هر وسیله دیگری به چشم میاد، تخت خواب است. اگر در مجله ها و سایت ها بگردید مدل های جدید از تخت خواب های کودک می بینید که با مدل های کلاسیک و معمولی تفاوت زیادی دارند. شما میتونید در انتخاب تخت کمی خلاقیت نشون بدید و مدل مورد نظرتون رو سفارش بدید.

استفاده از اشکال و نمادهای آسمان در اتاق کودک

در سال های گذشته طرح قلب و اخیرا طرح گل در دکوراسیون اتاق کودک رایج بود، اما طرحی که امسال خیلی طرفدار پیدا کرده طرح ابر، ماه، ستاره و سمبل های دیگر مربوط به آسمان است. این طرح ها در همه وسایل کودک استفاده می شوند از لباس گرفته تا پرده اتاق و ملحفه ها. حتی برای دیوارها هم میتونید از کاغذ دیواری هایی با این طرح ها استفاده

منبع : www.parents.com