Back to top
تصویر آیدا اقبالی

منتقدان در مورد فیلم لانتوری چه گفتند؟

جعفر پناهی:

لانتورى فيلم تاثير گذاری است . دیر شروع می شود و طول می كشد تا تماشاگر را درگیر خود سازد . اما وقتی درگیر شد ، تا پايان رها نمی شود. فیلم دو پايان دارد كه پايان دوم توضيح واضحات است . گفتم طول می كشد تا تماشاگر در گیر شود . دلیلش فرم آن است . فرمی كه سعی در القای مستند دارد اما با بازيگران شناخته شده . تا تماشاگر فرم را بپذیرد و شخصيتها معرفی شوند زمان از دست رفته است ، ولی راهی جز اين هم براين نوع كارها نيست . گویی چاره در تحمل است . بايد تحمل كرد تا با زاويه ديد آشنا شد .

 

نیره رحمانی:

لانتوری یکی از آن فیلمهایی ست که تماشای آنها هم روی تماشاگر تاثیر می گذارد و هم اینکه بعد از خروج از سینما فکر آنها را درگیر می کند.اما نکته آنجاست که هر چه بیشتر درباره لانتوری فکر می کنی و از آن فاصله می گیری احساساتت بدان تغییر می کند. به این ترتیب آن فیلمی که از تماشایش لذت برده ای و اثری تاثیر گذار و در خور اعتنا یافته ای ، رفته رفته جذابیت خود را از دست داده و ضعف های آن خود را نشان می دهند.

مسعود فراستی:

لانتوری فيلم پرهياهويي است حتي قبل اكران جشنواره‌اي‌اش. بعضي بسيار خوش‌شان آمده - حتي قبل از ديدن- و برخي بسيار متنفرند- باز قبل از ديدن- اما فيلم، خيلي بد نيست. «عصباني نيستم ۲» است و عقب‌تر از آن. تكنيك كمي آرام‌تر شده اما همچنان گيج است و شلوغ. نه مستند است نه داستاني. شخصيت اول در نيامده. فيلم نان سوژه ملتهبش را مي‌خورد و نان نام جنجالي‌اش. با جنجا‌‌ل‌آفريني خيلي نمي‌شود جلو رفت، عقب چرا.

منبع: سلام سینما