Back to top
تصویر آیدا اقبالی

چطور روتختی انتخاب کنیم؟

اگر قصد خرید روتختی داشته باشید حتما در فروشگاه ها، مجلات و سایت ها، انواع مختلفی از آن را دیده اید. علاوه بر طرح و رنگ مدل روتختی باید متناسب با فضا و دکوراسیون اتاق شما باشد. در نگاه اول شاید به غیر از تفاوت در رنگ و طرح، توجه زیادی به تفاوت رو تختی ها با هم نکنید، اما تفاوت عمده مدل ها در این است که برخی از رو تختی ها تنها پوششی کلی بر روی تمام تخت هستند و تا زمین می رسند، اما برخی دیگر یک پتو یا لحاف برای روی تخت دارند که کوتاه است و روی زمین نمی آید. مدل تخت، آب و هوا و دکوراسیون اتاق نکات مهم در انتخاب روتختی مناسب هستند.

رو تختی های بلندی که تمامی تخت رو می پوشانند و تا زمین می رسند، قدیمی تر و سنتی تر هستند. این نوع روتختی ها به علت اینکه تکه های کمتری برای تزئین تخت دارند، معمولا دارای طرح و رنگ های متنوعی هستند و در انتخاب آنها باید به رنگ های دیگری که در اتاق به کار رفته توجه کنید. این مدل روتختی برای تخت های قدیمی و پایه دار مناسب است و با اینکه ارتفاع آن تا روی زمین می رسد، اما وقتی آن را کنار بزنید زیر تخت همچنان پیداست.

برای تخت های مدرن و بدون پایه و کوتاه می توانید از رو تختی های کوتاه استفاده کنید و نگران مشخص شدن زیر تخت نباشید. این مدل تنها روی تخت رو می پوشاند و برای فضاهای مدرن مناسب تر است، همچنین ساده تر و مرتب تر از رو تختی های سنتی و قدیمی به نظر می رسند. از مزایای این رو تختی ها این است که شما می توانید چند مدل از آن استفاده کنید، بخش بالایی آن را تا بزنید یا اینکه به طور کامل روی تخت پهن کنید، همچنین می توانید در فصل های سرد آن را با لحاف و پتو استفاده کنید و در فصل های گرم پتو یا لحاف آن را از کاور خارج کنید و یا اینکه فقط از ملحفه آن برای پوشش تخت استاده کنید.

منبع : www.elledecor.com