Back to top
تصویر آیدا اقبالی

چه میوه هایی به کاهش وزن کمک می کنند؟

آیا می دانستید میوه هایی وجود دارند که باعث کاهش وزن می شوند؟ مردم تصور می کنند که میوه ها به خاطر تاثیراتی که در سلامتی بدن دارند، یکسان هستند. همه میوه ها برای سلامتی ما مفیدند، اما هر کدام از آنها تاثیرات متفاوتی دارند و ارزش غذایی یکسانی ندارند. میوه هایی هستند که فیبر و پکتین (ژلاتین گیاهی) بیشتری نسبت به میوه های دیگر دارند و این دو ماده طبیعی به سوزاندن چربی ها و بالا بردن سوخت و ساز بدن کمک می کنند. این میوه ها میزان قند کمتری نسبت به میوه های دیگر دارند و برای سلامتی و کاهش وزن شما مفید تر می باشند.

  • سیب

سیب بهترین میوه برای کاهش وزن است. به خاطر فیبر بالا، ویتامین های مختلف، املاح و کالری کمی که این میوه دارد، همه افراد باید روزی یک عدد سیب بخورند.

  • گلابی

گلابی هم مثل سیب فیبر بالایی دارد. فیبر بالای این میوه شما را سیر می کند و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. همچنین این میوه کلسترول کمی دارد و چون حاوی پتاسیوم است برای سلامت قلب مفید می باشد.

  • موز

موز از آن دسته میوه هایی است که هم طعم خوبی دارد و هم به راحتی قابل خوردن می باشد. این میوه دارای فیبر و پتاسیم زیادی است که به کاهش وزن کمک می کند. همچنین تنها میوه ای است که سرشار از ویتامین B6 می باشد. ویتامین B6 ایمنی بدن رو افزایش می دهد و برای سلامتی قلب مفید است.

  • توت فرنگی

توت فرنگی باعث تحریک هورمون های آدیپونکتین و لپتین می شود، که هر دو این هورمون ها باعث سوزاندن چربی و بالا بردن سوخت و ساز بدن می شوند. همچنین این میوه آنزیم های ضد التهابی دارد که باعث بهبود جراحت های داخلی و حتی ترمیم زخم ها می شود.

  • کیوی

کیوی میوه ای است که می توانید آن را با پوستش بخورید و طعم ترش و شیرین را با هم حس کنید. کیوی سرشار از فیبر است و در کاهش وزن تاثیر زیادی دارد. دانه های سیاه داخل کیوی فیبر های غیر محلول هستند که به گوارش کمک می کنند.

  • گریپ فروت

این میوه دشمن چربی در بدن است و خوردن نصف آن قبل از هر غذا به کاهش وزن کمک می کند.

  • هلو

هلو سرشار از فیبر، پتاسیم و ویتامین است که برای سلامتی مفید و به کاهش وزن کمک می کند.

منبع : weightloss.allwomenstalk