Back to top
تصویر آیدا اقبالی

با مرور خاطرات گذشته، زندگی مشترکتان را تخریب نکنید!

من سه سال است که ازدواج کردم اما هنوز هم نتوانستم اولین عشقم رو فراموش کنم، کسی که می دانم الان همسر شخص دیگری است و فرزند هم دارد. من هم پدر شده ام، اما نمی توانم لحظاتی که سال ها پیش با او گذراندم رو فراموش کنم. همیشه در ذهنم هسمرم رو با او مقایسه می کنم و با این کار احساس نارضایتی در قلبم به وجود می آید. من به خاطر این افکار و احساسات، احساس گناه می کنم و دوست دارم این افکار رو کنار بگذارم و در کنار خانواده ام احساس خوشبختی کنم.

از این قبیل موارد خیلی وجود دارد، بعضی افراد ترجیح می دهند این مشکلات رو مطرح نکنند و برخی دیگر به دنبال راه حلی برای آن می گردند. قبل از هرچیز باید بدانید این مساله چندان هم غیر معمولی نیست که شما به وضوح خاطرات اولین رابطه تان را به یاد بیارید و این از خصوصیات یک انسان است، اما ادامه این افکار و تصورات در مورد رابطه گذشته تان به سلامت روحی شما و همچنین همسرتان و در نتیجه زندگی مشترکتان آسیب می رساند.

دلیل احساس گناه شما این است که پیمان ازدواجتان را با شخص دیگری بستید و این مساله همیشه یاد شما می آید، که به کسی که دوستش داشتید خیانت کردید. بهترین تصمیم برای شما این است که به دنبال راهی برای حل این مشکل باشید، در حالی که بسیاری از افراد این مشکل رو پنهان می کنند. همه ما به عنوان انسان ممکن است گرفتار افکار و اعمال نادرستی بشویم اما همیشه به یاد داشته باشید که با رها کردن این افکار و پنهان کردن آنها شرایط روز به روز بدتر خواهد شد.

کافیه که شما بخواهید همسرتان را دوست داشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید حتما به دلایلی همسرتان را برای ازدواج انتخاب کردید و سعی کنید آن دلایل را به یاد بیاورید. همچنین از روبرو شدن و ملاقات کسی که در گذشته با او رابطه داشتید اجتناب کنید. هیچ وقت با او تماس نگیرید، در شرایطی که با او تنها بمانید قرار نگیرید، برای او متنی نفرستید حتی یک مطلب خنده دار و به او فکر نکنید. آن شخص رو از ذهن و زندگی مشترکتان بیرون کنید. هر زمان که به او فکر کردید به خودتون یادآوری کنید که او به شما تعلق ندارد و شما نیز متعلق به زندگی و همسرتان هستید. از مشاور برای حل این مساله کمک بگیرید و در مورد مشکلاتتان صحبت کنید، چرا که بسیاری از مسائل به تنهایی یا با مشورت اطرافیان حل شدنی نیستند.

منبع:powertochange