Back to top
تصویر آیدا اقبالی

رازهای روغن پرخاصیت جوجوبا

این روزها شاید نام روغن جوجوبا زیاد به گوشمان بخورد و شاهد استفاده این روغن در انواع کرم‌های آرایشی و بهداشتی باشیم. اما چرا روغن جوجوبا انقدر یکباره مورد توجه تولید‌کننده‌های لوازم آرایشی و بهداشتی قرار گرفته است؟

روغن جوجوبا از دانه گیاه جوجوبا به دست می‌آید. این روغن بدون رنگ و بو است و خواص درمانی بسیاری دارد. اگر به دنبال تهیه یک کرم دست و صورت روزانه هستید که این خواص را داشته باشد، پیشنهاد ما کرم مرطوب‌کننده حاوی جوانه گندم و جوجوبای لابورن است. این کرم با فرمولی مخصوص، علاوه بر روغن جوجوبا حاوی روغن دانه‌های انار هم هست و به پوست رطوبت و لطافت بی‌نظیری می‌بخشد.

از خواص روغن جوجوبا که در این کرم و برخی از محصولات آرایشی دیگر به کار می‌رود، به این موارد می‌شود اشاره کرد:

  • روغن به سرعت جذب پوست می‌شود و اثری از چربی نامطلوب روی آن باقی نمی‌گذارد.
  • از آنجا که روغن جوجوبا باعث بهبود جریان خون در زیر پوست می‌شود استفاده از آن باعث شادابی و درخشان شدن پوست صورت می‌گردد.
  • روغن جوجوبا به دلیل داشتن ویتامین‌های A،B،E یک ضدچروک قوی محسوب می‌شود و به عنوان یک مرطوب‌کننده بی‌نظیر می‌تواند عمل کند.
  • اگر به هر دلیلی پوست دچار اگزما و حساسیت شود این روغن به دلیل داشتن خواص ضد‌التهابی می‌تواند آن را درمان کند.
  • روغن جوجوبا به دلیل خواص آنتی‌باکتریال و کنترل‌کننده ترشح چربی که دارد برای درمان آکنه و التهابات پوستی بسیار مفید است همچنین می‌تواند به عنوان یک پاک‌کننده ملایم برای آرایش صورت نیز استفاده شود.
  • اگر موهای کدری دارید این روغن می‌تواند موهایی درخشان به شما هدیه کند.
  • اگر پوست دور ناخن شما خشک شده و حالت شاخی شکل پیدا کرده این روغن می ‌تواند آن را درمان کند. و همچنین از ریش‌ریش شدن کوتیکول ناخن نیز جلوگیری می‌کند.
  • روغن جوجوبا درمان بسیار موثری برای خشکی لب‌ها در فصول سرد سال نیز هست.

امروزه روغن جوجوبا در طیف وسیعی از محصولات آرایشی و بهداشتی نظیر پاک‌کننده‌ها، مرطوب‌کننده و ضد‌چروک‌ها و حتی رژ لب‌ها استفاده می‌شود.

می‌توانید چند قطره از این روغن را به کرم‌های مرطوب‌کننده خود اضافه کنید و از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید اما با توجه به قیمت بالای این روغن و از آن مهم‌تر کمیاب بودن آن، می‌توانید از کرم‌های متنوع حاوی روغن جوجوبا موجود در بازار مثل کرم لابورن استفاده کنید.

از طبیعت الهام بگیریم...

 

کرم مرطوب کننده جوانه گندم وجوجوبا لابورن