Back to top
تصویر آیدا اقبالی

درمان دردهای قاعدگی با نوشیدن آب

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود 50 درصد خانم ها در طی دوران پریود گرفتگی های عضلانی را تجربه کرده اند و 15 درصد آن ها گرفتگی عضلانیشان با درد همراه است.

شنیده اید که می گویند نوشیدن آب درمان هر دردی است؟

برای کنترل درد قاعدگی روش های مختلفی وجود دارد. بعضی خانم ها به قرص های مسکن پناه می برند، بعضی ها هم روش های سنتی نظیر نوشیدن چای و زنجبیل و زرده تخم مرغ و ...  را ترجیح می دهند، اما یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش ها برای کنترل گرفتگی های عضلانی و کاهش درد قاعدگی نوشیدن آب است.

بهتر است آبی که به این منظور می نوشید گرم باشد تا بدنتان برای رساندن دمای آب به دمای بدن، زمان و انرژی بیشتری مصرف نکند.

نوشیدن آب گرم از طریق افزایش جریان خون از گرفتگی عضلات در حین قاعدگی جلوگیری می کند و باز شدن عضلات منجر به کاهش فشار و درد عضلات منقبض شده می شود.  همچنین با رقیق کردن خون به دفع سموم از بدن کمک شایانی می کند.

شاید برایتان پیش آمده باشد که در طول دوران قاعدگی بدون دلیل دچار اضافه وزن شده اید، دلیل این افزایش وزن این است که بدن در این دوران شروع به احتباس آب می کند. احتباس آب باعث حس سنگینی و کرختی در این روزها می شود. اما اگر در این مدت به صورت منظم آب بنوشید بدن آب کمتری در خود نگه می دارد و احساس سبکی بیشتری می کنید.

توجه کنید که آبی که می نوشید باید عاری از مواد شیمیایی و فلزات سنگین و باکتریهای مضر باشد، بنابراین بهتر است از آب های بطری و بسته بندی شده استفاده کنید که از لحاظ املاح و سایر مواد محلول در آب کنترل شده هستند. گاهی همین مواد شیمیایی و باکتریهای موجود در آب های شهری درد این دوران را بیشتر می کنند.

خیلی از ما نوشیدن آب فراوان را دوست نداریم، برای این که نوشیدن آب برایتان راحت تر شود می توانید یک عدد لیمو و یا زنجبیل را داخل بطری آبتان خورد کنید. به این ترتیب آب طعم دار و نوشیدن آن برایتان راحت تر می شود.

شادآب بنوشیم تا زیبایتر شویم..