Back to top
تصویر آیدا اقبالی

قبل از خرید حلقه عروسی این مطلب رو بخونید!

حلقه ازدواج یکی از زیور آلاتی است که شما برای هم می خرید و هر روز باید از آنها استفاده کنید. این حلقه نه تنها در آینده براتون تبدیل به یک نوستالژی میشه بلکه مهمترین زیورآلات زندگیتونه!  بنابراین قبل از خرید آن بهتره یک سری مسائل رو در نظر بگیرید تا بعد ها از خریدتون راضی باشید و پشیمون نشید.

برای مثال دوست دارید رنگ حلقتون با رنگ انگشتر نامزدی شما یکی باشه؟

همسرتون ترجیح می ده رنگ حلقش با ساعتش هماهنگ باشه؟

یک حلقه ساده رو به حلقه های پر زرق و برق ترجیح می دهید؟

 دوست دارید حلقه شما یک نگین الماس داشته باشه یا ترجیح میدید سایر سنگ های قیمتی روی آن استفاده شده باشه؟

همه این سوال ها و نکات زیر رو باید قبل از این که اقدام به خرید حلقه کنید در نظر بگیرید.

باهم به خرید حلقه بروید

الان صحبتم با شما آقایون رمانتیک و محترمه! درسته که این خیلی هیجان انگیزه که همسرتون رو با حلقه ازدواجش سورپزایز کنید اما شاید همسر شما تجسم دیگه ای از حلقه عروسیش داشته باشه! اگر واقعا دوست دارید سورپرایزش کنید حداقل قبل از آن یک بار به یک بهانه ای ازش بخواهید چیزی شبیه به حلقه مورد علاقش رو بهتون نشون بده.

بودجتون رو مشخص کنید

مثلا با خودتان قرار بگذارید که 3% از بودجه کل عروسی را می خواهید به حلقه اختصاص دهید و بر آن اساس دنبال حلقه بگردید.

سبک زندگیتون رو در نظر داشته باشید

این یعنی یک بار با خودتون مرور کنید که خودتون و همستون چه شغلی دارید و حلقتون رو بر اساس آن انتخاب کنید. به هر حال این حلقه قراره از صبح تا سب توی دست شما باشه و باید باهاش احساس راحتی کنید و نگران آسیب دیدنش نباشید.

کمی دور اندیشی کنید

نمیگم که روی مد نباشید اما حلقه هایی رو هم انتخاب نکنید که بعد از مدتی از مد بی افتند و دلتون رو بزنه. فراموش نکنید که شما قراره سال های سال از این حلقه استفاده کنید!

حواستون به سایز انگشتاتون باشه

یادمه روزی که برای خریدن انگشتر نامزدی رفتم انقدر هوا سرد بود که انگشتام ورم کرده بودن، بنابراین انگشتری که خریدم به دستم بزرگ بود. شما این اشتباه رو تکرار نکنید. حواستون به انگشتاتون باشه که در اندازه واقعی خودشون باشند.

کیفیت حلقه رو فراموش نکنید

این روزها بازار کلاه برداری بسیار داغ شده و ممکنه یک سری افراد سودجو وسط گیر و دار عروسی بخوان از شما سوء استفاده کنند. حتما از جایی خرید کنید که از اصالت نگین های روی حلقه و کیفیت آن ها مطمعن باشید.

منبع:theknot