Back to top
تصویر آیدا اقبالی

در طول دوران بارداری چه مقدار آب باید نوشید!

همانطور که قبلا توضیح دادیم خانم ها در طول دوران بارداری برای رشد بهتر جنین و همچنین تسکین مشکلات بارداری نظیر گر گرفتگی، تهوع، سوزش معده و ..به نوشیدن آب بیشتری نیاز دازند. بنابراین در طول 9 ماه بارداری باید مطمئن باشید که بدنتان به اندازه کافی آب دریافت می کند.

در چه صورتی بدن ما به اندازه کافی هیدراته است؟

اگر ادرار شما کمرنگ و یا بی رنگ بود می توانید مطمئن باشید که بدنتان به میزان کافی آب دریافت می کند اما ادرار کدر بود، همانطور که قبلا گفتیم می تواند یکی از نشانه های کم آبی بدن باشد.

خانم های باردار در چه شرایطی باید آب بیشتری بنوشند؟

قطعا در آب و هوای گرم، ارتفاعات زیاد و همچنین در حین و بعد از ورزش به میزان بیشتری آب نیاز دارید.

دلایل امتناع از نوشیدن آب در خانم های باردار

خیلی از خانم های باردار شاید به خاطر این که از رفتن به دستشویی خودداری کنند کمتر آب می نوشند و این کار هم به بدن خودشان و هم به جنیننشان می تواند آسیب جدی برساند.

همچنین خیلی از خانم های باردار از ترس احتباس آب در بدنشان و ورم کردن، آب نمی نوشند در حالی که این یک اشتباه رایج است و برعکس تصور عام، زمانی که بدن احساس کم آبی می کند شروع به احتباس آب و ورم می کند. بنابراین اگر پاها و مچ های شما در این دوران دچار ورم هستند بیشتر آب بنوشید.

بعضی خانم ها نمی توانند مزه آب را تحمل کنند و بهشان حس تهوع دست می دهد، اگر جزء این دسته از افراد هستید، بهتر است یک برش لیموترش را بطری آب بیندازد تا طعم دار شود. علاوه بر این مخلوط کردن چند قطره آب لیمو ترش تازه با آب برای برطرف ساختن حالت تهوع نیز  مفید است.

گشنیز تازه، دانه رازیانه و یا یک دانه هل در آب می‌تواند طعم خوبی به آن ببخشد. همچنین می توانید تکه میوه های یخ زده مانند پرتقال، لیمو، کیوی، هلو، زردآلو و آلو به جای یخ استفاده کنید.

شادآب بنوشید تا زیباتر شوید